Iš jaunųjų ugniagesių sąskrydžio sugrįžus

Paskelbė: , 2016-06-21

Birželio 8-10 d. Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos Jaunųjų ugniagesių būrelio nariai dalyvavo III-ame Jaunųjų ugniagesių komandų sąskrydyje – varžybose, į kurias komandą palydėjo Vilniaus APVG Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Andrejus Ustinovičius.

Sąskrydis vyko Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, Valčiūnuose, Vilniaus rajone.  Varžybose dalyvavo penkios komandos, atstovaujančios Vilniaus miestui, Vilniaus raj., Švenčionių raj., Šalčininkų raj., Maltiečių organizacijai. Kiekvieną komandą   sudarė  septyni mokiniai, kurie varžėsi devyniose skirtingose rungtyse. Jaunieji ugniagesiai turėjo parodyti orientacinius, pirmosios pagalbos suteikimo , alpinizmo gebėjimus, rungtis civilinių žinių konkurse, ugniagesių estafetėse, išmanyti rikiuotės pagrindus.

Labai džiugu, kad Pabradės „Ryto“ gimnazijos Jaunųjų ugniagesių  komanda iškovojo 2-ąją vietą. Birželio 10 d. Vilniaus Rotušėje, kur vyko suaugusiųjų Stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos, komandos prizininkės buvo apdovanotos diplomais, medaliais, taurėmis bei atminimo dovanomis.

Smagu, kad Pabradės „Ryto“ gimnazijos Jaunųjų ugniagesių  būrelio nariai, dalyvavę sąskrydyje-varžybose,  įgijo patirties, kaip naudotis skirtingomis gesinimo priemonėmis, suteikti nukentėjusiajam pirmąją pagalbą, susirado naujų draugų, bendraminčių, linksminosi vakarais prie laužo ir diskotekoje, drauge išgyveno šaltas naktis. Jaunieji ugniagesiai grįžo namo laimingi, kupini teigiamų emocijų ir  didžiulio noro bei pasiryžimo dalyvauti tokiame sąskrydyje kitais metais.

Paulius Kamarauskas, Pabradės „Ryto“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas, Jaunųjų ugniagesių būrelio vadovas