Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo pamokose

Paskelbė: , 2016-09-25

Rugsėjo 19-21 d.d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos 8-IIg.  klasių mokiniai kartu su gimnazijos direktore Laima Markauskiene, šokio mokytoja Lilia Andrukianec ir muzikos mokytoja Edita Rudinskiene turėjo unikalią galimybę Paliesiaus dvare (Dvaro g.7, Paliesiaus k., Mielagėnų sen., Ignalinos r. sav.) dalyvauti netradicinio ugdymo pamokose, kurias vedė smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir džiazo pianistas Povilas Jaraminas. Maestro Gediminas Dalinkevičius pabrėžė, kad „muzika – tai ne vien natos ar kompozitorių pavardės. Muzika – tai bendravimo priemonė ir būdas, leidžiantis žmogui formuotis, vystytis ir pasirinkti, kokiu jam būti…“  Ne mažiau mokinius užbūrė smuikininko Gedimino Dalinkevičiaus iškalba, gebėjimas sudominti klausytoją, sutelkti dėmesį, susikaupti ir išklausyti, pajusti pagarbą muzikai, atlikėjui ir pačiam sau. Po kvapą gniaužiančių pamokų – koncertų visi buvo pavaišinti ką tik iškeptomis bandelėmis ir karšta arbata – tuo svetingai pasirūpino Paliesiaus dvaro šeimininkai.

Grįždami užsukome ir į Nalšios muziejų Švenčionyse, kur mūsų jau laukė muziejininkė Nadežda Spiridonovienė, pasiruošusi supažindinti mokinius su vieno žymiausių dabartinės lietuvių intelektuliosios tapybos meistrų, kilusio iš Švenčionių krašto, išgarsėjusių istorinių temų darbais, Vilniaus dailės akademijos prof. Giedriumi Kazimierėnu. darbais. Mokiniai turėjo puikią progą tapytojo Giedriaus Kazimierėno drobėse pamatyti Lietuvos valstybingumo istoriją, sužinoti ar atnaujinti žinias apie svarbiausius viduramžiais ir Renesanso epochoje atsitikusius svarbiausius  istorinius įvykius.

Turininga ugdomoji veikla netradicinėse ugdymo aplinkose mokiniams neretai pažadina norą ir smalsumą domėtis, gilinti ir plėsti kultūrinį akiratį,  ugdyti save kaip asmenybę.