Penktadienis, 2017-11-17

Paskelbė: , 2017-11-17

Lietuvos medicinos studentų asociacijos lektorių lankymasis gimnazijoje

2017 m. lapkričio 17 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos medicinos studentų asociacijos lektorės Milda Burneikaitė, Laura Krupeninaitė, Adėlė Gudlevičiūtė, Medeinė Kapačinskaitė.

Milda Burneikaitė su Laura Krupeninaite organizavo diskusiją ,,Alkoholio pramonės skleidžiami mitai“ 7 klasių mokiniams. Diskusijos metu su mokiniais buvo aptarti visuomenėje paplitę mitai apie alkoholio vartojimą, jo poveikį paauglių sveikatai.

Adėlė Gudlevičiūtė ir Madeinė Kapačinskaitė skaitė paskaitą ,,Elektroninės cigaretės“ 8, I gimnazijos klasių mokiniams. Mokiniai dirbo grupėse, varžėsi tarpusavyje atsakinėdami į studenčių pateiktus klausimus apie elektroninių cigarečių sudėtį, mitus, skleidžiamos reklamos pasekmes, žalingą  poveikį sveikatai.

Paskaitų, diskusijų metu lektorės naudojo vaizdinę medžiagą, kuri sudomino mokinius ir paskatino juos aktyviai įsitraukti į diskusiją, bendradarbiauti tarpusavyje atsakinėjant į klausimus.

Lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimas gimnazijoje

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

5-8 kl., I-IVg klasių vadovai organizavo gimnazijoje klasės valandėles ir su savo auklėtiniais aiškinosi žodžio „Tolerancija“ reikšmę, diskutavo  su mokiniais, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, prisimena. Taip pat buvo aptartos ir  tolerancijos ribos ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu.

Po diskusijos įvairiomis technikomis buvo gaminami tolerancijos simboliai – rankos. Visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų – skirtingos rankos.

Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Spektaklis „Gerumo kelias“

Lapkričio 17 d. priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai žiūrėjo teatro trupės „Čia“ edukacinį emocinį intelektą ugdantį spektaklį „Gerumo kelias“.

Spektaklyje skambėjo gyva muzika, buvo gausu mitologijos elementų ir humoro. Šioje istorijoje išryškinamos draugystės, gerumo, meilės, pagarbos svarba gyvenime. Kartu su pagrindiniais veikėjais vaikai buvo mokomi atrasti savyje užgimstančius jausmus ir emocijas, nesitaikstyti su blogiu.