Šeštadienis, 2018-03-17

Paskelbė: , 2018-03-17

Turininga matematikų savaitė

2018 m. kovo 12-16 dienomis Pabradės „Ryto“ gimnazijoje vyko renginiai, skirti mokslų karalienei – matematikai.

Savaitė buvo pradėta parodų „Erdviniai kūnai pasaulyje“, „Linksmojo matematiko skrybėlė“ ir „3D modeliai“ eksopzicijomis. Gimnazijos mokiniai erdvinius kūnus kūrė ne tik iš popieriaus, kartono, plastikinių šiaudelių ir kitų pakuočių, bet taip pat turėjo galimybę juos pagaminti specialiu 3D spausdintuvu. Mokinių darbai visą savaitę buvo galima eksponuojami  gimnazijos koridoriuose.

Nuo pat savaitės pražios matematikos kabinetų duris taip pat puošė dėmesį prikaustančios įdomios matematinės užduotys ir įvairūs galvosūkiai. Mokiniai sprendimus ir atsakymus galėjo rašyti tam skirtoje vietoje žemiau užduočių – dar kartą įsitikinta jų išradingumu, sumanumu ir gebėjimu taikyti ne vieną  sprendimo būdą  užduočiai atlikti.

Kovo 13 d. II-IV gimnazijos  klasių moksleiviai pirmą kartą dalyvavo Lietuvos laisvosios rinkos instituto organizuojamame Nacionaliniame ekonomikos egzamine. Net 24 Pabradės „Ryto“ gimnazistai varžėsi dėl ekonomiškai raštingiausio moksleivio titulo.

Kovo mėnuo yra trečiasis metų mėnuo, todėl kovo 14 diena matematikai yra simboliška diena – šią dieną gimazijoje buvo minima π (pi) diena. Matematiškai  π reikšmė, suapvalinta iki dviejų skaitmenų po kablelio, lygi 3,14. Įdomus faktas, jog tiksaus π skaitmenų po kablelio skaičiaus ir reikšmių vis dar nėra nustatyta, tačiau 2013 m. gruodžio 28 d. buvo užfiksuotas π skaitmenų po kalbelio apskaičiavimo rekordas – buvo atrasta net 12 trilijonų skaitmens reikšmių.

Kovo 14 dieną 6 ir 8 klasių mokiniams buvo surengtas orientacinis matematinis žaidimas „Gimnazijos labirintai“. Žaidimas, lavinantis loginį mąstymą ir komandinį penkių žmonių darbą, skatino kuo skubiau susiorientuoti gimnazijos teritorijoje ir rasti paslėptus kontrolinius punktus, kuriuose buvo „paslėpta“ vis  kita užduotis.

Kovo 15 dieną I gimnazijos klasėms organizuotas „Protų mūšis“, o 5 klasėms – matematinės pasakos „Matematinė istorija“ kūrimas. Mokiniai gamino erdvinius kūnus ir ant jų kūrė labai įdomias ir niekur negirdėtas pasakas.

Kovo 16 dieną 6a klasės moksleiviai 5-8 klasių ir I-II gimnazinių klasių mokiniams surengė matematinę popietę „Linksmoji matematika“. Mokiniams buvo pristatomos išmoktos matematinės gudrybės: aštuonženklių skaitmenų sandauga, sugalvoto skaičiaus atspėjimas ir kita.