Penktadienis, 2018-05-18

Paskelbė: , 2018-05-18

Dalyvavimas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono atvirų durų dienos renginyje

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos 4a ir 4b klasių mokiniai kartu su gausiu būriu kitų mokyklų pradinukų gegužės 17 dieną dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono atvirų durų dienos renginyje.

Mokiniai, apžiūrėdami ekspoziciją, susipažino su Lietuvos kariuomenės ginkluote, technika, įvairia įranga, maskuote. Jie galėjo pasimatuoti kario ekipuotę, įlipti į transporto priemones ir jas apžiūrėti. Daug teigiamų emocijų mokiniams sukėlė galimybė išbandyti savo taiklumą šaudant į taikinį. Pradinukai kantriai laukė, kol karės nupieš maskuotę ant jų veido. Jie susidomėję apžiūrinėjo XIV amžiaus Lietuvos kario ekipuotę. Skaniai valgė tikrą kareivišką košę ir gėrė gardžią arbatą!

Daug įspūdžių mokiniai patyrė žiūrėdami atvirų durų dienos renginio parodomąją programą. Jie smalsiai stebėjo kinologų ir jų šunų darbą. Pamatė ir palygino XIV amžiaus karių kovą bei šiuolaikinės kariuomenės karinę operaciją. Visi susižavėję žiūrėjo Garbės sargybos kuopos karių pasirodymą.

Dalyvaudami Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono atvirų durų dienos renginyje, mokiniai buvo aktyvūs ir smalsūs, o juos visur pasitiko draugiški ir malonūs kariai, kurie kantriai aiškino, rodė, pagelbėjo smalsiems pradinukams.

Gegužės 17 dieną vykęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono atvirų durų dienos renginys – tai tikra pilietiškumo, patriotiškumo, istorijos pamoka mokiniams.