Penktadienis, 2018-10-12

Paskelbė: , 2018-10-12

Švenčionių rajono savivaldybės administracija ir Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendina ugdymo erdvių modernizavimo projektą

2018 m. sausio 17 d. Švenčionių rajono savivaldybės administracija ir Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.1.3-CPVA- R-724-01-0027 „Švenčionių r. Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos edukacinių erdvių efektyvinimas“. pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 09.1.3-CPVA-R-724 „Mokyklų tinklo efektyvumo didinimas“. Projektas bus įgyvendinamas iki 2019 m. liepos 31 d.

Planuojamas projekto biudžetas – 118619,07 EUR. Lėšos skiriamos iš Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto.

Projekto tikslas – pagerinti Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokinių ugdymosi kokybę, sukuriant kūrybiškumą skatinančią erdvę. Gimnazijai itin trūksta modernios ir šiuolaikiškos aktų salės. Iki projekto įgyvendinimo gimnazija naudojasi sena sporto sale kaip aktų sale, tačiau ji neatitinka nei higienos normų, nei reikalavimų, nei mokinių bei pedagogų poreikių.

Siekiant pagerinti Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos ugdymo kokybę, bus modernizuojama aktų salė ir sukuriama vientisa, moderni bei kūrybiškumą skatinanti erdvė. Modernizuotoje ir šiuolaikiniams mokinių poreikiams pritaikytoje patalpoje įrengiamos trys atskiros erdvės: vestibiulis, choreografijos patalpa ir aktų salė su scena bei sėdimomis vietomis. Patalpų atskyrimui naudojamos transformuojamos pertvaros, kad būtų galimybė jas sujungti įvairių koncertų ir pasirodymų metu. Tokiu būdu bus sudarytos sąlygos organizuoti įvairius švietimo, kultūrinius renginius. Choreografijos patalpoje vyks šokių kolektyvų repeticijos, o, esant poreikiui, bus galima naudoti ir kitai mokinių užklasinei veiklai (teatro, muzikos, choreografijos ir kitoms veikloms). Veiklai vykdyti bus įsigyti modernūs, transformuojami ir daugiafunkciniai baldai bei reikalinga įranga.

Šiuo metu baigiamas rengti aktų salės kapitalinio remonto projektas, kurį įgyvendinus, patalpos pasikeis neatpažįstamai.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos informacija