Ketvirtadienis, 2018-11-15

Paskelbė: , 2018-11-15

Dalyvavimas rajoninėje mažojoje mokslinėje konferencijoje „Simono Daukanto gyvenimo ir kūrybos odisėja“

Lapkričio 14 d. mūsų gimnazijos 7, I, II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo  rajoninėje mažojoje mokslinėje konferencijoje „Simono Daukanto gyvenimo ir kūrybos odisėja“, skirtoje S. Daukanto 225-osioms gimimo metinėms paminėti, Švenčionėlių progimnazijoje. Išanalizavę konferencijos tikslą, uždavinius, mokiniai domėjosi žymiausio XIX a. tautinės lietuvių kultūros ideologo, plataus užmojo švietėjo, tautosakininko, kalbininko, akcentavusio gimtosios kalbos svarbą, asmenybe.

Eil. Nr.

Pranešėjo vardas, pavardė

Klasė

Pranešimo tema

Ruošusio mokytojo vardas, pavardė

1.

Alina Lukjanova

Simono Daukanto asmenybė

Laima Jurevičienė

2.

Gabrielė Volskaitė

I gimnazijos

Kūrybinio Simono Daukanto
palikimo interpretacijos

Laima Jurevičienė

3.

Violeta Bučinskaitė

II gimnazijos

Sodo ir miško tema Simono
Daukanto kūrinyje „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių

Lina Zalagienė

Mokiniai, skaitydami pranešimus, pagilino istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros žinias, lavino viešojo kalbėjimo įgūdžius, tobulino lyderystės kompetenciją. Dėkojame lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms Laimai Jurevičienei, Linai Zalagienei už gebėjimą sudominti, įkvėpti mokinius bei pagalbą ruošiant pranešimus, Švenčionėlių progimnazijai – už suteiktą galimybę dalyvauti konferencijoje.

Paskelbė: , 2018-11-15

Apsilankymas Reškutėnuose

Lapkričio 13 dieną 3a klasės mokiniai išvyko į Tradicinių amatų centrą  Reškutėnuose  į mokomąją – pažintinę išvyką „Mūsų krašto senieji amatai“. Jos tikslas plėsti mokinių žinias apie senuosius mūsų krašto amatus. Trečiokėlius, mokytoją ir Fausto mamytę pasitiko ir į kulinarinio paveldo salę palydėjo centro etninės veiklos skyriaus vedėja, etnologė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, kur mūsų dar laukė centro darbuotoja, meistrė, tradicinė amatininkė Jane Petkuniene, kuri vedė edukacinę programą „Abuolalis pečiuj kepė“. Nuplovus obuolius, sudėliojus į skardas ir pašovus į pečių, nuskubėjome į kitą užsiėmimą. Jo vadovė meistrė, tradicinė amatininkė Lida Puzyriova vedė edukaciją „Vilnos apdirbimo ypatumai: muiliuko kempinės vėlimas“. Atidžiai išklausėme meistrės pasakojimo, susipažinome su vilnos vėlėjo amatu, ėmėme velti vilną. Greitai mūsų delnuose išryškėjo spalvotos kempinėlės kontūrai. Vėliau pasigaminome vilnos pusgaminį, kurį užbaigsime mokykloje per dailės ir technologijų pamoką. Pertraukėlės metu, apžiūrėjome nuolatinę gamtos ekspoziciją. Trečios edukacijos „Viju viju ir suviju“, kurią vedė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė metu, sužinojome apie advento laikotarpio vakarojimus ir visi draugiškai nusivijome vienybės apyrankes ir dar spėjome pažaisti smagų žaidimą.