Pažink Valstybę

Paskelbė: , 2017-10-19

Spalio mėnesį Pabradės „Ryto“ gimnazijos I –II klasių mokiniai prisijungė prie projekto „Pažink Valstybę“ vykdymo. Projektą įgyvendina Ugdymo plėtotės centras kartu su Valstybės pažinimo centru. Projekto tikslas – paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas.

Projekto uždaviniai:

• stiprinti mokinių politinį raštingumą per įvairių valstybės gyvenimo sričių pažinimą;
  • skatinti mokinių pilietinį aktyvumą per dalyvavimą viešųjų valstybės gyvenimo reikalų svarstyme;
  • ugdyti mokinių kritinio mąstymo ir aktualių visuomenei problemų sprendimo gebėjimus.

Projekto metu mokiniai drauge su mokytojais vyks į pasirinkto viešojo sektoriaus institucijas Vilniuje ir savo mieste, rajone. Detaliau susipažins su jų veikla, aktualiausiais darbais ir kylančiomis problemomis bei turės galimybę pasiūlyti jų sprendimo būdą. Tai vienas iš būdų, kaip prasmingai įgyvendinti socialinę-pilietinę veiklą.