Apsilankymas Reškutėnuose

Paskelbė: , 2018-11-15

Lapkričio 13 dieną 3a klasės mokiniai išvyko į Tradicinių amatų centrą  Reškutėnuose  į mokomąją – pažintinę išvyką „Mūsų krašto senieji amatai“. Jos tikslas plėsti mokinių žinias apie senuosius mūsų krašto amatus. Trečiokėlius, mokytoją ir Fausto mamytę pasitiko ir į kulinarinio paveldo salę palydėjo centro etninės veiklos skyriaus vedėja, etnologė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, kur mūsų dar laukė centro darbuotoja, meistrė, tradicinė amatininkė Jane Petkuniene, kuri vedė edukacinę programą „Abuolalis pečiuj kepė“. Nuplovus obuolius, sudėliojus į skardas ir pašovus į pečių, nuskubėjome į kitą užsiėmimą. Jo vadovė meistrė, tradicinė amatininkė Lida Puzyriova vedė edukaciją „Vilnos apdirbimo ypatumai: muiliuko kempinės vėlimas“. Atidžiai išklausėme meistrės pasakojimo, susipažinome su vilnos vėlėjo amatu, ėmėme velti vilną. Greitai mūsų delnuose išryškėjo spalvotos kempinėlės kontūrai. Vėliau pasigaminome vilnos pusgaminį, kurį užbaigsime mokykloje per dailės ir technologijų pamoką. Pertraukėlės metu, apžiūrėjome nuolatinę gamtos ekspoziciją. Trečios edukacijos „Viju viju ir suviju“, kurią vedė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė metu, sužinojome apie advento laikotarpio vakarojimus ir visi draugiškai nusivijome vienybės apyrankes ir dar spėjome pažaisti smagų žaidimą.