Dalyvavimas rajoninėje mažojoje mokslinėje konferencijoje „Simono Daukanto gyvenimo ir kūrybos odisėja“

Paskelbė: , 2018-11-15

Lapkričio 14 d. mūsų gimnazijos 7, I, II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo  rajoninėje mažojoje mokslinėje konferencijoje „Simono Daukanto gyvenimo ir kūrybos odisėja“, skirtoje S. Daukanto 225-osioms gimimo metinėms paminėti, Švenčionėlių progimnazijoje. Išanalizavę konferencijos tikslą, uždavinius, mokiniai domėjosi žymiausio XIX a. tautinės lietuvių kultūros ideologo, plataus užmojo švietėjo, tautosakininko, kalbininko, akcentavusio gimtosios kalbos svarbą, asmenybe.

Eil. Nr.

Pranešėjo vardas, pavardė

Klasė

Pranešimo tema

Ruošusio mokytojo vardas, pavardė

1.

Alina Lukjanova

Simono Daukanto asmenybė

Laima Jurevičienė

2.

Gabrielė Volskaitė

I gimnazijos

Kūrybinio Simono Daukanto
palikimo interpretacijos

Laima Jurevičienė

3.

Violeta Bučinskaitė

II gimnazijos

Sodo ir miško tema Simono
Daukanto kūrinyje „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių

Lina Zalagienė

Mokiniai, skaitydami pranešimus, pagilino istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros žinias, lavino viešojo kalbėjimo įgūdžius, tobulino lyderystės kompetenciją. Dėkojame lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms Laimai Jurevičienei, Linai Zalagienei už gebėjimą sudominti, įkvėpti mokinius bei pagalbą ruošiant pranešimus, Švenčionėlių progimnazijai – už suteiktą galimybę dalyvauti konferencijoje.