Gimnazijos mokiniai dalyvavo teisinių žinių konkurso „Temidė“ III etape

Paskelbė: , 2017-04-25

Mūsų gimnazijos mokiniai kasmet sėkmingai atstovauja gimnazijai rajono teisinių žinių konkurse „Temidė“, kurio tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą. Jau antrus metus iš eilės gimnazijos mokiniai iškovoja kelialapį  į trečiąjį regioninį teisinių žinių konkurso „Temidė“ etapą.

Balandžio 20 dieną šauni mūsų gimnazijos mokinių komanda „Teisės meistrų familia“, kurią sudarė II gimnazijos klasių mokiniai Gabrielė Samulevičiūtė,  Ieva Paukšta,  Sandra Matiusovičiūtė, Darius Varno, Edvardas Timoščenka, dalyvavo III teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, vykusiame Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje. Konkurse dalyvavo 9 komandos, atstovavusios Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Šalčininkų, Švenčionių rajono policijos komisariatams. Teisinių žinių konkurso „Temidė“ metu kiekviena komanda turėjo atlikti 3 užduotis: prisistatyti, sudalyvauti „Protų mūšyje“, kurio metu komandos atsakinėdamos į klausimus turėjo pademonstruoti savo teisines žinias bei atsisveikinti.

Konkursas prasidėjo komandų prisistatymais: skambėjo mokinių dainos, šokiai bei šūkiai, buvo suvaidintos įvairios situacijos, kurios atskleidė žiūrovams, vertinimo komisijai  visuomenei aktualias socialines problemas: smurtą šeimoje, patyčias mokyklose, socialiniuose tinkluose. Vėliau mokiniai demonstravo savo teisines žinias ir sumanumą atsakinėdami į klausimus protų mūšyje. Džiugu, kad mūsų gimnazijos mokinių komanda „Teisės meistrų familia“ tarp visų dalyvių surinko daugiausiai balų „Protų mūšyje“.  Konkurso pabaigoje komandos atliko paskutinę užduotį – atsisveikinimą. Paskutinės užduoties metu Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokiniai gyvai atliko savo kūrybos dainą, specialiai sukurtą teisinių žinių konkursui. Visiems dalyviams buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės.

Komandai „Teisės meistrų familia“ pasiruošti konkursui padėjo istorijos mokytoja Danguolė Grincevičienė, socialinė pedagogė Natalija Volujevič. Teisinių žinių klausimais mokinius konsultavo ir noriai jiems patarė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariato tyrėja Vaida Mikulėnienė ir vyresnysis tyrėjas Valerijus Garbulis.

Natalija Volujevič, vyr. socialinė pedagogė

Danguolė Grincevičienė, vyr. istorijos mokytoja