Gimnazijos veiklos išorinis vertinimas

Paskelbė: , 2017-11-24

Vadovaujantis Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus 2017 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. 2V- 116 „Dėl 2017 m. lapkričio – gruodžio mėn. vyksiančių išorinių vertinimų išorės vertintojų komandų tvirtinimo“, gimnazijos veiklos išorinis vertinimas vyks lapkričio 27 – gruodžio 1 dienomis.

Mokyklos vertinamos periodiškai ne rečiau kaip kas 7 metus. Išorinio vertinimo tikslas – skatinti mokyklas tobulėti siekiant geresnės ugdymo(si) kokybės ir geresnių mokinių pasiekimų. Nuo 2017 m. vertinant naudojama 25 rodiklių sistema 4 mokyklos veiklos sritims: Rezultatai, Ugdymas(is) ir mokinių patirtys, Ugdymo(si) aplinkos, Lyderystė ir vadyba.

Išorinis mokyklų veiklos kokybės vertinimas remiasi mokyklos atliktu įsivertinimu. Daugiausiai dėmesio  skiriama pamokos stebėjimui ir mokykloje vykstančių procesų analizavimui. Naudojami penki vertinimo lygiai. Ataskaita mokyklai  pateikiama per 36 dienas. Joje aprašomas mokyklos kontekstas, visos 4 sritys ir pateikiamos išvados – ne mažiau 10 stipriųjų ir ne daugiau 5 tobulintini mokyklos veiklos aspektai. Su ataskaita supažindinami ir mokiniai, ir tėvai.