Pabradės „Ryto“ gimnazija taip pat myli Lietuvą

Paskelbė: , 2017-03-13

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ruošėmės paminėti prasmingai ir įdomiai. Valstybinės šventės – tai galimybė pamatyti save platesniu kontekstu, prisiminti tuos, kurie kūrė valstybę, galimybė paraginti tęsti mūsų senas, gražias tradicijas. Kiekvienais metais minime šią datą tikėdami, kad visi šventės dalyviai suvokia jos svarbą.

Netradiciškai paminėti Kovo 11-ąją organizuojant akciją, kurioje dalyvautų visa gimnazijos bendruomenė, pasiūlė išradingos ir kūrybingos muzikos, šokio ir lietuvių kabos mokytojos Edita Rudinskienė, Lilia Andrukianec ir Margarita Šalnė.  Mokytojų idėją palaikė visi gimnazijos bendruomenės nariai.  Suprantant, kad šiuolaikinės mokyklos sėkmę lemia bendradarbiavimo ir pasitikėjimo kultūra, kad į bendrystę, kito, šalia esančio, pajautimą  įtraukia bendra veikla, nutarėme visi kartu giedoti sutartinę, šokti ir kalbėti pačius gražiausius žodžius Lietuvai.  Akciją pavadinome „Ir mes mylime Lietuvą“  ir kovo 10 d.  visus  pakvietėme švęsti kartu.

Renginį tradiciškai pradėjome valstybės himnu, gyvai giedamu visu gimnazijos bendruomenės narių bei svečių. Visus akcijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Laima Markauskienė bei į šventę atvykę svečiai: Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys, gimnazijos tarybos pirmininkas Antonij Jundo, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė. Renginyje taip pat dalyvavo Gimnazijos tarybos narys, Švenčionių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gintaras Vigelis. Jaunieji šauliai,  iškilmingai išsirikiavę prie gimnazijos vėliavos, tapo puikiu pavyzdžiu visiems mokiniams, kokia svarbi yra pagarbos vėliavai išraiška. Ypatingą nuotaiką sukūrė sutartinės „Dijūta kalnelį“ giedojimas visiems kartu, pradinių klasių mokinių atliekami Lietuvių liaudies šokiai bei rateliai, į kuriuos renginio pabaigoje jungėsi visi akcijos dalyviai. Lietuvos vėliavos spalvomis nušvito salė, kai mokiniai ir mokytojai išskleidė 90 metrų trijų spalvų audinio. Pagrindinis akcijos akcentas – Lietuvos trispalvės išskleidimas sužadino kiekvieno širdyje mintis, nuotaiką, jausmus. Iškėlę trispalvę visi šventės dalyviai skandavo „Mes mylim Lietuvą“ ir tai buvo nepakartojamas jausmas.

Žmogų laimingą daro gražios akimirkos, kai sukuriame kažką naują, kai veikiame kartu, tuomet patiriame didžiausią džiaugsmą. Tikimės, kad tokių akimirkų patirsime dar ne kartą kartu darydami gražius darbus.

Edita Meškovienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui