Leonardo Skirpsto parodos „Dienos ir naktys – būti ar nebūti“ atidarymas

Paskelbė: , 2017-01-11

Sausio 11 d. gimnazijoje atidaryta profesionalaus žurnalisto Leonardo Skirpsto paroda „Dienos ir naktys – būti ar nebūti“, skirta 1991 m. sausio 13-ajai. Parodos atidaryme dalyvavęs parodos autorius Leonardas Skirpstas, 1991 m. sausį fiksavęs žmonių susibūrimus prie tuometinės Aukščiausiosios Tarybos, barikaduojamas gatves, iškastus griovius sovietinės armijos technikai pristabdyti, labai nuoširdžiai prisiminė įvykius, kurie išlieka gyvi atminty visam gyvenimui, o mokiniams – skaudi istorija, perteikiama to meto liudininkų. Fotografas mielai bendravo su mokiniais ir mokytojais, pasakodamas ir atskirų žmonių, patekusių į fotoaparato objektyvą,  istorijas, puoselėjamą galimybę  juos nufotografuoti dar kartą tose gatvėse, aikštėse , kur vyravo ryžtas žūtbūt apginti savo valstybę ir Laisvę… Kartu su žurnalistu Leonardu Skirpstu gimnazijoje viešėjo ir 1974 m. abiturientas, šiuo metu UAB „Baltijos birža“ valdybos pirmininkas – prezidentas, projekto „Drąsinkime ateitį“ gimnazijos Garbės galerijos narys Stanislavas Vaiciukevičius, šios įspūdingos parodos iniciatorius.