Mokinių dalyvavimas projekte ,,Praeitis atgimsta dabartyje“

Paskelbė: , 2016-10-10

2016 m. spalio 7-8 dienomis gimnazijos 14 mokinių grupė kartu su Adutiškio ir Švenčionėlių dienos centrų vaikais dalyvavo Švenčionių rajono Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro įgyvendinamame projekte ,,Praeitis atgimsta dabartyje“. Šios veiklos tikslas – sudaryti sąlygas vaikams ir jaunimui susipažinti su Rytų Aukštaitijos regiono bei artimosios aplinkos tradicijomis, amatais ir tautodaile, skatinti juos domėtis Lietuvos etnografinių regionų kultūra.

Organizuota etnokultūrinė – edukacinė stovykla, kurios metu mokiniai vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, dalyvavo 2 edukacinėse programose ,,Gintaro apdirbimas“ ir ,,Lietuvių senųjų papuošalų gamyba“, susipažino su Lietuvos etnografinių regionų tradicijomis, kultūra. Grįždami į Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrą mokiniai aplankė Ukmergės piliakalnį. Vakare jų laukė smagi diskoteka.

Antrą stovyklos dieną vaikai keliavo po Zarasų rajoną, važiuodami autobusu grožėjosi įspūdingu  Zarasų rajono kraštovaizdžiu, ežerų gausa, pamatė didingą Stelmužės ąžuolą, seniausią pasaulyje medinę bažnyčią. Mokiniai dalyvavo Antalieptės kaimo bendruomenės edukacinėje programoje ,,Lieptų kaimas“, ragavo ant laužo keptų blynų, patys gamino naminius sausainius, lankėsi miestelio bažnyčioje, bibliotekoje.

Keliaudami mokiniai susidomėję klausėsi Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktoriaus Kęstučio Lisausko pasakojimų apie krašto istorines vietas, ežerų ir upių ypatumus.