Apsilankymas Reškutėnuose

2018-11-15

Lapkričio 13 dieną 3a klasės mokiniai išvyko į Tradicinių amatų centrą  Reškutėnuose  į mokomąją – pažintinę išvyką „Mūsų krašto senieji amatai“. Jos tikslas plėsti mokinių žinias apie senuosius mūsų krašto amatus. Trečiokėlius, mokytoją ir Fausto mamytę pasitiko ir į kulinarinio paveldo salę palydėjo centro etninės veiklos skyriaus vedėja, etnologė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, kur mūsų dar laukė centro darbuotoja, meistrė, tradicinė amatininkė Jane Petkuniene, kuri vedė edukacinę programą „Abuolalis pečiuj kepė“. Nuplovus obuolius, sudėliojus į skardas ir pašovus į pečių, nuskubėjome į kitą užsiėmimą. Jo vadovė meistrė, tradicinė amatininkė Lida Puzyriova vedė edukaciją „Vilnos apdirbimo ypatumai: muiliuko kempinės vėlimas“. Atidžiai išklausėme meistrės pasakojimo, susipažinome su vilnos vėlėjo amatu, ėmėme velti vilną. Greitai mūsų delnuose išryškėjo spalvotos kempinėlės kontūrai. Vėliau pasigaminome vilnos pusgaminį, kurį užbaigsime mokykloje per dailės ir technologijų pamoką. Pertraukėlės metu, apžiūrėjome nuolatinę gamtos ekspoziciją. Trečios edukacijos „Viju viju ir suviju“, kurią vedė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė metu, sužinojome apie advento laikotarpio vakarojimus ir visi draugiškai nusivijome vienybės apyrankes ir dar spėjome pažaisti smagų žaidimą.


Knygos pristatymas

2018-10-31

„Gyvenimo prasmė surandama atsirenkant

gyvenimo privalumus: matyk šalia esantį, kurk gėrį,

spalvink pasaulio būtį visomis vaivorykštės spalvomis,

nes saulė šviečia visiems“.

Vilhelmina Urbonienė

 

Ankstų trečiadienio rytą, 2018 m. spalio 31 d., gimnazijos mokytojai susirinko į Vilhelminos Urbonienės ir Andrejaus Gaidamavičiaus knygos „Minčių kryžkelėse“ pristatymą.

Autoriai papasakojo kaip gimė knygos rašymo idėja. „Minčių kryžkelėse“ – pamąstymų rinkinys, kurį sudaro mintys ir išgyvenimai, perteikti per tikrą savęs pažinimą, per patirtas nuoskaudas, džiaugsmus.

Knygą sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyje įdėtos Andriaus mintys ir mokytojos Vilės komentarai, paaiškinimai. Antroje dalyje – Vilhelminos sukurtos esė.

Autoriai tikisi, kad ši knyga paskatins skaitovą apmąstyti savo pasaulėvoką, padės įveikti save, savo abejones.

Linkime malonių skaitymo akimirkų!


Vaiko konstitucija – penktoko rankose

2018-10-26

2018 m. spalio 25 d., minint Konstitucijos dieną, gimnazijoje lankėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities Švenčionių rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Diana Kirilova ir Inga Vaitkevičienė. Specialistės supažindino mokinius su Vaiko teisių konvencija, Vaiko konstitucijos nuostatomis. Kiekvienam 5 klasės mokiniui įteikė suprantama kalba parašytą, gausiai iliustruotą Vaiko konstituciją, kuri patraukliai paaiškina pagrindines vaikų teises ir pareigas. Mokiniai susipažino su savo teisėmis, taip pat prisiminė savo pareigas, nuorodomis knygelės gale, kur vaikas, susidūręs su sunkumais, turėtų kreiptis pagalbos. Tai labai svarbu – kad vaikai augtų sąžiningais, atsakingais, aplinkiniams neabejingais piliečiais, nuo kurių priklausys ir Lietuvos ateitis.


Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro nacionalinio projekto „Sveikata visus metus“ vykdymas

2018-10-20

Nuo 2018 m. sausio 10 dienos gimnazijoje vykdomos projekto „Sveikata visus metus“ veiklos. Projekto tikslas – padėti paaugliams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius ir nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą bei paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Mokiniai, panorę dalyvauti šiame projekte, subūrė komandą, kuriai suteikė pavadinimą „Vitaminai“. Kiekvieną mėnesį iki 10 d. skelbiamas vis naujas iššūkis, nauja užduotis. Komanda įveikė ne vieną iššūkį ir atliko ne vieną užduotį. Jau įgyvendinti šie iššūkiai: „Burnelė – ne šiukšlynas. Skrandis – ne sąvartynas“, „Ne vien duona žmogus gyvas (fizinės ir emocinės sveikatos darna)“, „Kai sveikas-tai ir linksmas. Kai linksmas-tai ir sveikas (Juoko terapija)“, „Tylos stebuklinga versmė (Triukšmo prevencija)“, „Aš ir aplink mane“,  „Geriausi vaistai-grynas oras, šaltas vanduo…“, „Vaistažolių takeliais į sveikatos kelią“, „Dykinėjimas ir tuščias laiko leidimas yra ligos priežastis…“, „Draugui ištiesk tik švarią ranką“. Šiuo metu įgyvendiname spalio mėnesio iššūkį „Padėk sau ir draugui (Pirmoji pagalba ir savipagalba)“. Mokiniai kūrė plakatus, lankstinukus, atliko tiriamuosius, projektinius darbus, vykdė apklausas apie triukšmą ir sveiką mitybą, rezultatus pristatė gimnazijos bendruomenei ir kitiems mokiniams.


Apleistų kapų tvarkymas

2018-10-19

Netrukus lapkričio 1-oji – Visų šventųjų diena, iškart po jų – Vėlinės. Šios dienos skirtos mirusiesiems pagerbti, jų amžino poilsio vietoms aplankyti. Ateitininkų kuopos „Rasa“ vaikai kartu su globėja Ole Kavaliūniene vyko tvarkyti  Pabradės kapinėse nebelankomų ir apleistų kapų. Oras buvo geras, o darbas lengvas, suartinantis, draugiškoje kompanijoje, kurioje kiekvienas jaučiasi kaip tikros šeimos narys. Malonu, kai  sulauki pro šalį einančių praeivių draugiškų žvilgsnių ir gerų žodžių. Toks bendras darbas skatina vaikus ir toliau daryti gerus darbus, ugdo sąmoningumą ir pilietiškumą.


Puikus Konstitucijos egzamino II etapo rezultatas

2018-10-19

Tęsdama tradiciją Teisingumo ministerija šiemet jau dvyliktus metus organizavo visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Konstitucijos egzamino užduotis šiemet rengė Mykolo Romerio universiteto mokslininkų komanda  ir Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus komanda. Konstitucijos egzamino komisijai vadovauja Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Pirmasis egzamino etapas vyko 2018 m. spalio 4 d. Jame dalyvavo 48 mūsų gimnazijos mokiniai. Įvertinus ir paskelbus I etapo rezultatus, dalyvauti II etape buvo pakviestas tik vienas 8b klasės mokinys Daniel Verikas. Konstitucijos egzaminui jis ruošėsi labai kruopščiai, įdėmiai skaitė Konstituciją, peržiūrėjo ankstesnių metų klausimus. Labai smagu, kad Danieliui puikiai sekėsi atlikti ir II etapo užduotis. Mokinių darbus vertina ir galutinį sprendimą apie geriausiai išmanančius Konstituciją priima egzamino organizatoriai. Tikimės, kad į iškilmingus Konstitucijos egzamino apdovanojimus, kurie vyks Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, kartu su šalies nugalėtojais 2018 m. spalio 25 d. kartu bus pakviestas ir mūsų mokinys Daniel Verikas. Laimėtojus sveikins Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė D. Grybauskaitė ir teisingumo ministras E. Jankevičius,  įteiks projekto organizatorių ir partnerių prizus.

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Jonas Kavaliūnas


Švenčionių rajono savivaldybės administracija ir Pabradės „Ryto“ gimnazija įgyvendina ugdymo erdvių modernizavimo projektą

2018-10-12

2018 m. sausio 17 d. Švenčionių rajono savivaldybės administracija ir Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.1.3-CPVA- R-724-01-0027 „Švenčionių r. Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos edukacinių erdvių efektyvinimas“. pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 09.1.3-CPVA-R-724 „Mokyklų tinklo efektyvumo didinimas“. Projektas bus įgyvendinamas iki 2019 m. liepos 31 d.

Planuojamas projekto biudžetas – 118619,07 EUR. Lėšos skiriamos iš Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto.

Projekto tikslas – pagerinti Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokinių ugdymosi kokybę, sukuriant kūrybiškumą skatinančią erdvę. Gimnazijai itin trūksta modernios ir šiuolaikiškos aktų salės. Iki projekto įgyvendinimo gimnazija naudojasi sena sporto sale kaip aktų sale, tačiau ji neatitinka nei higienos normų, nei reikalavimų, nei mokinių bei pedagogų poreikių.

Siekiant pagerinti Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos ugdymo kokybę, bus modernizuojama aktų salė ir sukuriama vientisa, moderni bei kūrybiškumą skatinanti erdvė. Modernizuotoje ir šiuolaikiniams mokinių poreikiams pritaikytoje patalpoje įrengiamos trys atskiros erdvės: vestibiulis, choreografijos patalpa ir aktų salė su scena bei sėdimomis vietomis. Patalpų atskyrimui naudojamos transformuojamos pertvaros, kad būtų galimybė jas sujungti įvairių koncertų ir pasirodymų metu. Tokiu būdu bus sudarytos sąlygos organizuoti įvairius švietimo, kultūrinius renginius. Choreografijos patalpoje vyks šokių kolektyvų repeticijos, o, esant poreikiui, bus galima naudoti ir kitai mokinių užklasinei veiklai (teatro, muzikos, choreografijos ir kitoms veikloms). Veiklai vykdyti bus įsigyti modernūs, transformuojami ir daugiafunkciniai baldai bei reikalinga įranga.

Šiuo metu baigiamas rengti aktų salės kapitalinio remonto projektas, kurį įgyvendinus, patalpos pasikeis neatpažįstamai.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos informacija


Projektas „Atraskime Šimtmečio paveldą“

2018-10-11

2018 m. rugsėjo 12 d. – spalio 12 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijoje vykdomas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projekto dalinio finansavimo valstybės biudžeto lėšomis projektas „Atraskime Šimtmečio paveldą“.
2018 m. rugsėjo 21 d. gimnazijos 7-8, I-IV klasių mokiniai, istorijos mokytoja R. Mateikienė, biologijos mokytoja Z. Daškevičienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui N. Alinauskienė dalyvavo mokomojoje – pažintinėje išvykoje į Aukštaitijos nacionalinį parką, Sirvėtos regioninį parką. Išvykos metu moksleiviai aplankė Cirliškio dvaro sodybos statinių kompleksą, Šventos dvaro sodybos fragmentus, Labanoro mūšio partizanų kapus, Reškutėnų paminklą Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui, „Ryto“ draugijos Reškutėnų pradžios mokyklą, Pabradės ir Švenčionių žydų kapines, kurios metu rinko medžiagą apie istorinius ir etnokultūrinius šimtmečio objektus.


Konstitucijos egzaminui pasibaigus

2018-10-06

Dėkojame visiems mokiniams, 2018-10-04 dalyvavusiems Konstitucijos Egzamino I etape.

Nuoširdžiai sveikiname Danielių Veriką, 8b klasės mokinį, kuris savo amžiaus VIII – X klasių grupėje puikiai susidorojo su egzamino užduotimis ir pateko į Konstitucijos egzamino II etapą, vyksiantį 2018 m. spalio 18 d.  Linkime jam sėkmės!

Labai gerai pagrindinį šalies įstatymą išmano ir sėkmingai egzamino I etape užduotis sprendė:

  • Gabrielia Makevič, I bg klasės mokinė,
  • Bučinskaitė Violeta, II g klasės mokinė,
  • Edvardas Timoščenka, IV g klasės mokinys,
  • Viktorija Trofimova, 7b klasės mokinė,
  • Anastasija Mitrofan, II g klasės mokinė,
  • Sandra Matiusovičiūtė, IV g klasės mokinė,
  • Deimantė Grikštaitė, 7a klasės mokinė.
  • Džiaugiamės ir didžiuojamės jumis, mūsų mokiniai!

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Jonas Kavaliūnas


Projekto „Atraskime Šimtmečio paveldą“ Pabradės „Ryto“ gimnazijoje vykdymas

2018-10-02

Rugsėjo mėnuo mokiniams – tai ne tik nauji mokslo metai, bet tai ir nauji, įdomūs projektai.  Pabradės „Ryto“ gimnazijoje rugsėjo-spalio mėnesiais vykdomas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Nekilnojamo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projekto dalinio valstybės biudžeto lėšomis projektas „Atraskime Šimtmečio paveldą“.

2018 m. rugsėjo 21 d. dieną 8, I-III gimnazijos klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja metodininke Danguole Grincevičiene ir lietuvių kalbos mokytoja metodininke Asta Andrijauskiene bei bendradarbiaujant su Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centru vykdė projekto „Atraskime Šimtmečio paveldą“ edukacinę programą „Labanoro apylinkių partizaninio judėjimo vietomis“, dalyvavo žygyje su dviračiais Linkmenys (Ignalinos r.) – Kaltanėnai (Švenčionių r.) palei Lietuvos-Lenkijos demarkacinę liniją „Šimtmečio objektai Lenkijos okupuotame Švenčionių krašte“. Renginio metu buvo aplankytos Švenčionių krašto pokario laisvės kovų vietos Labanoro girioje, tai „Kauno“ ir „Margio“ bunkeriai. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktorius Kęstutis Lisauskas atskleidė mokiniams šio krašto istorinį palikimą, o istorijos mokytoja Danguolė Grincevičienė papasakojo mokiniams apie 1945 m. kovo mėnesį šioje vietoje vykusias Kiauneliškio kautynes tarp partizanų bei  NKVD ir reguliarios armijos dalinių, supažindino su Lietuvos partizanų kovų taktika, buitimi, jų kovų reikšme ir indėliu į pokario laisvės kovas. Vėliau mokiniai nuvyko prie paminklo skirto Lietuvos pasieniečiams Linkmenų miestelyje, saugojusiems Lietuvos ir Lenkijos demarkacinę liniją ir klausėsi labai įdomaus kraštotyrininko Antano Žilėno pasakojimo, kuris rinko apie tai medžiagą ir parašė dviejų dalių knygą „Parubežys ir parubežiniai“. Autorius pasidžiaugė, kad Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokiniai domisi savo krašto istorija ir pirmieji, kurie čia apsilankė nuo paminklo atidarymo bei susitiko su juo.

Skaityti daugiau …