UAB „Lidata“ informacija

2017-12-11

Artėjančios Kalėdos – puikus metas pasirūpinti nauju mokyklinės uniformos komplektu!

UAB „Lidata“ nori pradžiuginti visų mokyklų moksleivius ir jų Tėvelius ypatinga Kalėdine dovana – net 30% visiems mūsų gaminiams. Nuolaida skaičiuojama nuo mokyklos internetiniame užsakymo lape pateiktos kainos. Akcijos metu, burtų keliu bus išrinktas vienas laimingasis, kuriam jo užsakyti gaminiai bus padovanoti.

Akcija vyksta iki 2017-12-22. Prekių skaičius yra ribotas.

Internetinių užsakymų nuorodą – http://uzsakymai.lidata.lt/indexld.php?mid=121

Tel. pasiteiravimui 8 5 2760638;+370 670 26063;+370 686 61715


„Sąžiningumo mokyklų“ moksleiviai kurs skaidrumo vėliavas

2017-12-08

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga moksleiviai iš daugiau nei 80 mokyklų šią savaitę kurs skaidrumo vėliavas ir šitaip diskutuos apie mokyklos bendruomenės vertybes. Iniciatyvoje dalyvaujančios mokyklos yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo”, kuris vienija kas septintą Lietuvos mokyklą, narės. Tinklas išaugo ir dabar jungia 160 švietimo įstaigų iš 93 Lietuvos vietovių.

„Moksleiviai kurs savo skaidrumo vėliavas, atsakydami į tris klausimus apie skaidrumą ir sąžiningumą mokykloje – skirtingos spalvos ir simboliai atspindės jų pasirinkimus. Tikiu, kad ši bendra veikla paskatins aktyvias moksleivių diskusijas apie vertybes. Džiaugiuosi, kad „Sąžiningumo mokyklų tinklas“ kasmet auga, o jo narės aktyviai ieško naujų būdų, kaip skatinti skaidrumą savo aplinkoje,“ – sakė šio tinklo koordinatorė Ingrida Palaimaitė.

„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Per keturis metus tinklas išaugo trigubai: 2014 m. gruodį iniciatyvą pradėjo 50 mokyklų, šiemet jų – 160. Tinklo tikslas – padėti mokykloms dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvas.

Mokyklas į „Sąžiningumo mokyklų tinklą“ buria „Transparency International“ Lietuvos skyrius. Iniciatyvą remia „Transparency International“ Sekretoriatas, Prancūzų institutas Lietuvoje bei Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje.

Prie iniciatyvos prisijungusių mokyklų žemėlapį galite pamatyti čia, daugiau apie iniciatyvą – čia.

Trumpą filmuką, kaip pirmą kartą skaidrumo vėliavas kūrėme pasaulinės „Skaidrumo mokyklos“ metu, galite pamatyti čia (anglų k.).

Daugiau informacijos: Ingrida Palaimaitė, ingrida@transparency.lt, +370 683 17320


Dalyvavimas respublikinėje Gamtosauginių mokyklų konferencijoje

2017-12-06

2017 m. gruodžio 5 d. gimnazijos Gamtosauginio komiteto nariai: 7b klasės mokinys Danielius Verikas, IIag klasės mokinė Simona Stelmokaitė ir geografijos mokytoja Zita Čičiurkienė dalyvavo respublikinėje Gamtosauginių mokyklų konferencijoje „Gamtosauginių mokyklų programos integracija ugdymo procese”, kuri vyko Kauno technikos profesinio mokymo centre. Konferencijoje pristatėme gimnazijoje vykdomą gamtosauginę veiklą, sėkmingiausias akcijas ir renginius, pasidalinome gerąja patirtimi apie atliekų rūšiavimą bei susipažinome su kitų Gamtosauginių mokyklų veikla.


Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimas

2017-12-01

Gruodžio pradžia gimnazijoje sutampa su Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimu. Ypatingą prasmę šiai dienai suteikia Justino Marcinkevičiaus žodžiai: „Turbūt ne dėl savęs esu, turbūt esu dėl ko nors kito…“ Gruodžio 1 d. gimnazijos bendruomenės nariai buvo kviečiami pabūti kartu ir pasidžiaugti esančiais šalia kitaip apdovanotais, be galo nuoširdžiais  mokiniais,   susipažinti su specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokinių ugdymosi aplinka, vykdytų projektų veiklų pristatymu. Šių mokinių darbelių parodą galima aplankyti iki gruodžio 22 d.  gimnazijos 3-iame aukšte.


Gimnazijos veiklos išorinis vertinimas

2017-11-24

Vadovaujantis Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus 2017 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. 2V- 116 „Dėl 2017 m. lapkričio – gruodžio mėn. vyksiančių išorinių vertinimų išorės vertintojų komandų tvirtinimo“, gimnazijos veiklos išorinis vertinimas vyks lapkričio 27 – gruodžio 1 dienomis.

Mokyklos vertinamos periodiškai ne rečiau kaip kas 7 metus. Išorinio vertinimo tikslas – skatinti mokyklas tobulėti siekiant geresnės ugdymo(si) kokybės ir geresnių mokinių pasiekimų. Nuo 2017 m. vertinant naudojama 25 rodiklių sistema 4 mokyklos veiklos sritims: Rezultatai, Ugdymas(is) ir mokinių patirtys, Ugdymo(si) aplinkos, Lyderystė ir vadyba.

Išorinis mokyklų veiklos kokybės vertinimas remiasi mokyklos atliktu įsivertinimu. Daugiausiai dėmesio  skiriama pamokos stebėjimui ir mokykloje vykstančių procesų analizavimui. Naudojami penki vertinimo lygiai. Ataskaita mokyklai  pateikiama per 36 dienas. Joje aprašomas mokyklos kontekstas, visos 4 sritys ir pateikiamos išvados – ne mažiau 10 stipriųjų ir ne daugiau 5 tobulintini mokyklos veiklos aspektai. Su ataskaita supažindinami ir mokiniai, ir tėvai.


GIMNAZIJOS BENDRUOMENĖS DALYVAVIMAS EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖS RENGINIUOSE

2017-11-24

2017 m. lapkričio 20-24 d. gimnazijoje vyko Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai. Renginių tikslas – įtraukti mokinius į veiklas, kurių metu būtų atkreipiamas dėmesys į vartojimo įpročių pokyčius, teisingo rūšiavimo įgūdžių tobulinimą ir pakartotinį daiktų panaudojimą. Įvairių veiklų metu mokiniai tobulino  šias kompetencijas: gamtamokslinę, socialinę pilietinę ir kūrybingumo. Šios savaitės renginiai bei išvykos buvo organizuojamos bendradarbiaujant su UAB „Pabradės komunalinis ūkis“.

Mokiniai noriai dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose. Kartu su technologijų vyresniąja mokytoja Janina Žeromskaja išradingai dekoravo daugkartinio naudojimo maišelius. 7, IIbg klasių mokiniai, vadovaujami  lietuvių kalbos ir literatūros  vyresniosios mokytojos Margaritos Šalnės, dalyvavo lyrikos ir prozos konkurse „Antrasis daikto gyvenimas“. Konkurso laimėtojais tapo 7b klasės mokiniai Viktorija Kiškauskaitė ir Daniel Verikas bei IIbg klasės mokinė Jurgita Čimbaraitė. Lapkičio 21d. ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai kartu su vadove Zita Čičiurkiene vyko į mokomąją – pažintinę išvyką, kurią organizavo UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda. Akcinėje bendrovėje „Plasta“ mokiniai buvo supažindinti su polietileno perdirbimo procesu ir antriniu žaliavų panaudojimo galimybėmis. Ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai domėjosi bendrovės aplinką tausojančių technologijų pagrindu veikiančiais įrenginiais, gamybos be atliekų principu. Lapkričio 23 d. gimnazijoje vyko 6-8 klasių mokinių  EKO mūšis „Rūšiuokime linksmai“, kuriam užduotis parengė ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai kartu su būrelio vadove Zita Čičiurkiene. Renginio metu komandos prisistatė, kovojo protmūšyje  ir  kūrė plakatus „Rūšiuoji -galvoji“. Komandų veiklas vertino Gamtosauginio komiteto nariai: gimnazijos direktorė Laima Markauskienė, UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda bei Ibg klasės mokinės Violeta Bučinskaitė ir Anastasija Mitrofan. EKO mūšyje „Rūšiuokime linksmai“ I-ąją vietą laimėjo 7b klasės mokinių komanda, II-ąją vietą- 8 klasės mokinių komanda, III-ąją vietą – 6a klasės mokinių komanda.

Europos atliekų mažinimo savaitės metu gimnazijos mokiniai dalyvavo akcijoje „Išsaugokime medį“: rinko makulatūrą, kurią svėrė ir rezultatus fiksavo ekologų klubo „Žaliuoju taku“ nariai. Aktyviausi akcijos dalyviai 5a, 7b ir 8 gimnazijos klasių mokiniai.

Gimnazijos Gamtosauginio komiteto nariai dėkoja UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktoriui Andrejui Jundai už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant Europos atliekų mažinimo savaitės renginius.

Skaityti daugiau …


Kviečiame į Vytauto Balevičiaus medžio dirbinių parodą „Žvakių šviesa“

2017-11-24

Lapkričio 24 – gruodžio 7 dienomis gimnazijos antrojo aukšto fojė veikia gimnazijos darbuotojo, Iag klasės mokinės Jolantos Balevičiūtės tėčio Vytauto Balevičiaus medžio dirbinių paroda „Žvakių šviesa“.
Parodos autorius pasakoja, kad pirmasis jo medžio dirbinys buvęs grėblio „dantis“, o vėliau ir pats grėblys. Prisipažįsta ieškojęs įdomesnių šakų šakelių, šaknų šaknelių ir jau bemaž 14 metų kuria įvairias žvakides, pjaustymo lenteles, medinius virtuvės įrankius ir kt. Džiaugiasi neturįs galvos skausmo, ką reikia padovanoti giminaičiams, draugams įvairiomis progomis – visi džiaugiasi jo dirbiniais, pagamintais su didele meile ir išmone.
Kviečiame visus pasigrožėti Vytauto Balevičiaus medžio dirbinių paroda „Žvakių šviesa“.


Merginų ansamblis dalyvauja tarptautiniame vokalo ir šokio festivalyje „Keliaujantis festivalis, 2017 Praha“

2017-11-23

Lapkričio 23 d. vakarą gimnazijos merginų ansamblis (vadovė-muzikos mokytoja Edita Rudinskienė) išvyko į tarptautinį vokalo ir šokio festivalį „Keliaujantis festivalis, 2017 Praha“ (Čekijos Respublika). Numatyta, kad po dalyvavimo festivalyje  mūsų mokinės turės galimybę susipažinti su Prahos senamiesčio įžymybėmis, Kutna Horo Ardšpadų nacionaliniu parku.  Su gerais įspūdžiais laukiame grįžtančių lapkričio 27 d.

Dėkojame UAB „Intersurgical“ generaliniam direktoriui Sigitui Žvirbliui ir tėveliams, išvykos į tarptautinį festivalį rėmėjams.


Akcija pradinukams „Sunkus moksleivis“

2017-11-22

Lapkričio 21 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos pirmų, antrų klasių mokiniams buvo vykdoma akcija „Sunkus moksleivis“. Vilniaus apskrities PGV Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorius A. Ustinovičius papasakojo pradinukams apie saugų elgesį su ugnimi, kaip sukeliami gaisrai ir kas juos sukelia, kaip saugiai evakuotis iš gaisro židinio. Vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką, svečias aiškino kaip elgtis ištikus tokioms aplinkybėms.


Dalyvavimas Aušros vartų savaitgalyje

2017-11-20

Lapkričio 17-19 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos ateitininkų kuopos „Rasa“ mokiniai vyko į Vilniaus krašto ateitininkų organizuojamą Aušros vartų savaitgalį „Meilė prasideda namuose“. Savaitgalio programa buvo kruopščiai suplanuota. Šeštadienį iki pietų vyko orientacinis žaidimas po Vilniaus  miestą, paskaitininkai skaitė paskaitas apie patyčias, Šventąją Šeimą, vyko diskusija.   Šeštadienio vakarą visi dalyvavome  mišiose šv. Teresės bažnyčioje, o po mišių dauguma vaikų turėjo galimybę pasirodyti talentų vakare. Smagu, kad mūsų mokiniai noriai dalyvavo talentų konkurse, skaitė skaitinius šv. Mišiose. Nors po trijų dienų grįžome pavargę, bet labai laimingi, nes susiradome dar daugiau draugų ir bendraminčių.