Pažink Valstybę

2017-10-19

Spalio mėnesį Pabradės „Ryto“ gimnazijos I –II klasių mokiniai prisijungė prie projekto „Pažink Valstybę“ vykdymo. Projektą įgyvendina Ugdymo plėtotės centras kartu su Valstybės pažinimo centru. Projekto tikslas – paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas.

Projekto uždaviniai:

  • stiprinti mokinių politinį raštingumą per įvairių valstybės gyvenimo sričių pažinimą;
  • skatinti mokinių pilietinį aktyvumą per dalyvavimą viešųjų valstybės gyvenimo reikalų svarstyme;
  • ugdyti mokinių kritinio mąstymo ir aktualių visuomenei problemų sprendimo gebėjimus.

Projekto metu mokiniai drauge su mokytojais vyks į pasirinkto viešojo sektoriaus institucijas Vilniuje ir savo mieste, rajone. Detaliau susipažins su jų veikla, aktualiausiais darbais ir kylančiomis problemomis bei turės galimybę pasiūlyti jų sprendimo būdą. Tai vienas iš būdų, kaip prasmingai įgyvendinti socialinę-pilietinę veiklą.


Dalyvavimas kuopų dienose „Šokantys lapai“

2017-10-16

Spalio 14-15 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijos ateitininkai dalyvavo kuopų dienose „Šokantys lapai“ Dūkšte. Į Vilniaus krašto ateitininkų organizuojamą renginį atvyko ateitininkai iš įvairių Lietuvos miestų. Šiemetinė užsiėmimų tema –  „Būki geriausia savo versija“. Šia tema paskaitą  skaitė studentė ateitininkė Miglė Viselgaitė. Vaikai dalyvavo įvairiose kūrybinėse darbuotėse, lankėsi žymaus pomologo Adomo Hrebnickio muziejuje, buvo organizuotos orientacinės rungtys po Dūkštų miestelį. Vakare visi dalyvavome susitaikymo pamaldose. Sekmadienį po šv. Mišių Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčioje išvykome į namus,  išsiveždami gerą nuotaiką, daug idėjų ir susiradę dar daugiau bendraminčių.


Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

2017-10-10

Spalio 10 d. – Pasauline psichikos sveikatos diena suteikia mums dar vieną galimybę įsigilinti į psichikos sveikatos svarbą, prevenciją ir problemas, pastebėti tuos žmones, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Nepamiršti, kad paprasti kasdieniai dalykai (pasivaikščiojimas gryname ore, aktyvus judėjimas, nuoširdus pokalbis su draugu, pilnavertė mityba, rūpinimasis savimi ir kitais)  – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichikos sveikatą. Gimnazijoje pasiruošimas šiai dienai vyko per psichologijos pamokas. Parengtas stendas, kuriame pateikta informacija apie psichikos sveikatos stiprinimo būdus, psichikos sveikatos specialistų veiklos sritis bei pagalbos galimybes esant psichologiniams sunkumams. 5-8, I-IVg klasių mokiniai buvo kviečiami pasižiūrėti trumpą filmuką „Mitai apie psichologus”.


Kokios naujovės švietimo sistemoje nuo 2017 m. rugsėjo 1-osios

2017-10-09


Paminėta Pasaulinė širdies diena

2017-10-03

Kiekvienais metais paskutinį rugsėjo sekmadienį minima Pasaulinė širdies diena. Pasaulinė širdies federacija ir Lietuvos širdies asociacija ragina imtis veiksmų, siekiant išsaugoti gyvybes tų, kuriuos mylime. Skatina sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, ragina atsisakyti žalingų įpročių.

Gimnazijos informaciniame stende paviešinome mokinių atliktus projektinius darbus, kurių turinys priminė veiksnius, alinančius širdį bei atskleidė patarimus, kaip išvengti rizikos. Pabrėžti sveikos gyvensenos principai: subalansuota mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, nerūkymas, kraujo spaudimo kontrolė.


Rugsėjo 26 d. minėjome Europos kalbų dieną

2017-09-27

Pasiruošimas vyko per užsienio kalbų pamokas: mokiniai gamino Europos šalių vėliavas, iš kurių sukūrė Europos kalbų medį, rinko gražiausias citatas apie kalbų mokėjimo svarbą. Per pamokas mokiniai kartu su mokytojais kalbėjo apie kalbų įvairovę, šalių kultūras, dalyvavo įvairiose įdomiose veiklose, parengė informacinį stendą.


Projekto „Kultūrų tiltai“ atgarsiai Švenčionių krašte

2017-09-14

Mokslo metų pradžioje Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokiniai pradėjo intensyviai ruoštis svečių sutikimui iš Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos. Rugsėjo 8-9 dienomis prasidėjo Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės projekto „Kultūrų tiltai“ antrojo etapo įgyvendinimas. Vienas iš šio projekto tikslų- supažindinti tautinių mažumų gimnazijos atstovus su Pietryčių Lietuvos kultūra.

Mokytojus ir mokinius, atvykusius iš Klaipėdos, pirmiausiai  supažindinome su savo gimnazijos istorija, pasiekimais, neformaliojo ugdymo veiklomis. Organizavome ekskursiją po gimnaziją, jos Kraštotyros muziejų.  Svečiams parodėme šiuolaikišką kulinarijos klasę, kuri įrengta mūsų gimnazijoje laimėjus projekto „VMG mokykla“  konkursą. Gerą įspūdį jiems paliko ir moderni gimnazijos sporto salė. Vakaronės ,, Kultūrinės draugystės tiltai“ metu abiejų gimnazijų mokiniai puikiai bendravo prie arbatos puodelio, klausėsi mokinių pasakojimo apie mokyklos gyvenimo istorines akimirkas, stebėjo gimnazistų meninius pasirodymus, patys šoko ir dalyvavo įvairiuose žaidimuose. Po gimnazijos renginio projekto dalyviai vyko į Švenčionių rajono Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrą, kur visų smagus bendravimas tęsėsi  prie laužo. Rugsėjo 9 d. Klaipėdos ,, Žaliakalnio“ gimnazistams buvo organizuotas turistinis žygis baidarėmis ir dviračiais po Aukštaitijos nacionalinio parko pietinę dalį bei ekskursija į Labanoro regioninį parką.

Įgyvendintas dar vienas projekto tikslas – ugdyti pasitikėjimą ir tarpusavio supratimą, toleranciją tarp asmenų, priklausančių įvairioms tautinėms grupėms. Projekto dalyviai turėjo galimybę pažinti tautinių mažumų ir lietuvių kultūros bendruosius bruožus ir skirtumus, suvokti etninės kultūros tradicijas ir papročius, buvo ugdomas gebėjimas gražiai bendrauti ir bendradarbiauti, keistis gerąja patirtimi.

Projekto veiklos, nuoširdus abiejų gimnazijų mokinių ir mokytojų bendravimas skatina tarpkultūrinius ryšius, norą pažinti įvairią kultūrą, mūsų nuostabų kraštą ir puoselėja viltį, kad tokių projektų ateityje dar bus…

 

Danguolė Grincevičienė, istorijos vyr. mokytoja


Mokslo metų pradžios šventė

2017-09-04

Rugsėjo 1-oji viena reikšmingiausių mūsų kalendorinių dienų, kasmet dovanoja gražią ir prasmingą Mokslo ir žinių šventę. Tradiciškai susirenkame gimnazijos kiemelyje išgirsti iškilmingą ir jaudinantį pirmąjį skambutį. Džiaugiamės matydami savo senus draugus ir tuos, kurie papildė mūsų gimnazijos gretas tik šiais mokslo metais: priešmokyklinių ugdymo grupių vaikus, pirmokėlius, atvykusius iš kitų mokyklų, užsienio mokinius, Užsieniečių registracijos centro gyventojus.

Gimnazijos direktorė Laima Markauskienė, Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narė, mero pavaduotoja Violeta Čepukova ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šarėjus įteikė pirmokams valstybės dovaną – simbolinį Lietuvos pirmoko pasą. Pirmokėlius pasveikino ir Lietuvių švietimo draugija „Rytas“, mūsų mažieji mokiniai  gavo Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ dovaną – kuprines ir mokymo priemones.

Šiemet gimnazijos gretas papildė labai gausus būrys priešmokyklinukų.  Vyriausieji pradinių klasių mokiniai, 4-tokai, pasveikino jauniausius  į šventę  atskubėjusius mūsų mažuosius draugus, priešmokyklinikus,  ir įteikti šventės simbolį – vėjo malūnėlį.

Iškilmingai pasveikinti pažangiausi ir kūrybiškiausi 2016-2017 mokslo metų mokiniai, nominantai, kurie už aukštesnius individualius pasiekimus įvairioje veikloje  gavo finansinį paskatinimą. Dovanas įteikė gimnazijos direktorė  ir Gimnazijos tarybos pirmininkas  Antonij Jundo.

Skaityti daugiau …


2017-08-25


Jaunojo kolegos savaitė

2017-06-05

Viešoji įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“ ir profesinės savanorystės iniciatyva „„būsiu__“ gegužės mėnesį vykdė projektą „Jaunojo kolegos savaitė“, kurio tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis profesijomis ir suteikti galimybę bent dienai pamatyti, kaip vyksta skirtingų sričių įstaigų, įmonių darbai iš arti. „Jaunojo kolegos savaitėje“ dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Gegužės 30 d. II-III gimnazijos klasių mokiniai kartu su Nacionalinė mokėjimo agentūros (NMA) darbuotojais kelias valandas praleido unikaliame gamtos apsuptyje įsikūrusiame pramogų komplekse ,,Dubingių žirgynas“ (Molėtų r. sav.).  Mokiniai ne tik  apžiūrėjo kaimo plėtros programos paramos lėšomis įgyvendintą projektą, bet  ir susipažino su verslo galimybėmis kaime, NMA veikla, dalyvavo viktorinoje, turėjo galimybę išbandyti patikrose naudojamus modernius ploto matavimo prietaisus, stebėti pakilusio drono nufilmuotus vaizdus, kuriais remiantis nustatoma tikrinamų laukų agrarinė būklė.