Netradicinė anglų-arabų kalbų pamoka

Paskelbė: , 2017-02-12

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijoje jau antrus metus lietuvių kalbos mokomi užsieniečių vaikai, gyvenantys Užsieniečių registracijos centre. Šioje klasėje dirbančios anglų kalbos mokytojos Irena Žavoronkova  bei Irina Macanko padeda užsieniečiams ne tik išmokti lietuvių kalbą, bet ir supažindina juos su Lietuvos tradicijomis bei šventėmis.

Vasario 9-10 d. gimnazijos pradinukai  turėjo progą susipažinti su mūsų šalyje labai retai girdima arabų kalba. 3-čių ir 4-tų klasių mokiniams vyko netradicinės anglų – arabų kalbų pamokos, kurias organizavo gimnazijos anglų kalbos mokytoja Irena Žavoronkova bendradarbiaudama su Užsieniečių registracijos centre gyvenančiu irakiečiu arabų kalbos mokytoju Rebaz Rashid.

4a klasėje šie mokytojai vedė atvirą anglų – arabų kalbų pamoką ,,Kelionė į Arabų kalbą“ (,,Journey to the Arabic language“). Pamoką stebėjo Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytojai ir administracija, mokytoja iš Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos, Pabradės Švč. M. Marijos Šeimos Karalienės parapijos Carito dienos centro ,,Kultūrų įkalnė“, kurioje vykdoma užsieniečių integracijos programa, atstovė bei  Pabradės užsieniečių registracijos centro gyventojas iš Afganistano.

Pamokoje buvo siekiama:

• informuoti mokinius, kiek šalių kalba anglų bei arabų kalbomis;
  • palyginti anglų kalbos abėcėlę, skaičių pavadinimus su arabų kalbos abėcėle ir skaičių pavadinimais;
  • dainuojant ir klausant dainų bei atliekant įvairias užduotis supažindinti vaikus su arabų kalbos abėcėle, skaičiais;
  • pakalbėti su draugu arabiškai;
  • išbandyti arabų rašybą.

Pamokos pradžioje mokiniai sužinojo apie anglų ir arabų kalbomis kalbančias šalis. Dainuodami dainelę prisiminė anglų kalbos abėcėlę, o klausydamiesi dainelės arabų kalba mokėsi  atpažinti arabų kalbos raides, ištarti jų pavadinimus. Ši veikla labai patiko ne tik mokiniams, bet ir pamokoje dalyvavusioms mokytojoms bei svečiams.

Pamoką paįvairino nuotaikinga angliška dainelė ,,Ten Little Indians Boys“, ją vaikai ne tik dainavo, bet ir šoko.

Vėliau mokiniai susipažino su arabiškais skaičiais ir labai nustebo pamatę, kad skaitmenys visiškai kitaip rašomi nei mums įprasta. Po smagios ir nuotaikingos dainos apie arabiškus skaičius mokiniai, dirbdami grupėmis, turėjo atlikti užduotį – sudėlioti angliškus skaičių pavadinimus su arabiškų skaičių ženklais.

Prisiminę kai kurias angliškas frazes ir išklausę jų arabišką vertimą, vaikai mėgino pabendrauti tarpusavy. Jie gebėjo pasisveikinti, prisistatyti, padėkoti ir atsisveikinti arabų kalba ir net bandė atkartoti šių frazių rašybą arabiškai.

Pamokos pabaigoje vaikai įsivertino savo žinias ir daugelis mokinių liko patenkinti, kad pamokos pradžioje iškelti tikslai buvo pasiekti ir įgyvendinti. Daugiausia taškų surinkusi grupė bei aktyviausi pamokos dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Ši netradicinė pamoka visiems mokiniams ir joje dalyvavusiems svečiams paliko daug gerų įspūdžių ir malonių prisiminimų. Buvo nutarta ir toliau bendradarbiauti su Užsieniečių registracijos centro gyventojais, kurie su džiaugsmu dalinasi savo kultūros tradicijomis.