Projektas „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“

Paskelbė: , 2018-11-06

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijoje lapkričio 5 dieną vyko Programos ,,Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ pristatymas. Projektą „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ įgyvendina Britų taryba ir asociacija „Kūrybinės jungtys“, bendradarbiaudama su Ugdymo plėtotės centru. Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis. Programą mokiniams ir mokytojams pristatė kūrybos agentai Tomas Dapšauskas ir Rytis Jankauskas.

Projekto ,,Tyrinėjimo menas“ tikslas – atskleisti ir ugdyti mokinių XXI – ojo amžiaus gebėjimus bendrojo ugdymo procese.

Programa „Tyrinėjimo menas“ – „Kūrybinių partnerysčių“  programos patirtimi ir  modeliu pagrįsta mokyklų ir įvairių sričių kūrėjų bendradarbiavimo programa, skirta ugdyti moksleivių gebėjimus ypač kritinį mąstymą, kūrybingumą, iniciatyvumą, bendrojo ugdymo procese.

Programos įgyvendinimo gimnazijoje metu intensyviame tyrinėjimo ir mokymosi procese dalyvaus 8a ir 8b klasės bei veiks ,,Mokytojų klubas“. ,,Mokytojų klubas“ – tai mokytojų profesinio tobulėjimo darbo vietoje modelis, suteiksiantis erdvę mokytojams bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų.

Tikimės, kad bendradarbiaujant mokytojams, mokiniams ir kūrėjams, mūsų gimnazijoje bus įgyvendintas kūrybiško mokymosi projektas, tyrinėjantis mokiniams aktualias temas ir siekiantis teigiamų pokyčių, ugdant XXI a. mokinių gebėjimus.