Projekto ,,Atraskime Šimtmečio paveldą“ atgarsiai ir pilietiškumo pamoka Pabradės ,,Ryto“ gimnazijoje

Paskelbė: , 2018-11-23

Pabradės ,,Ryto“ gimnazijos 8 kl., Ib  ir II gimnazijos klasių mokiniai 2018 lapkričio 22 dieną susirinko į pilietiškumo pamoką, kuri buvo skirta Lietuvos kariuomenės 100-iui paminėti. Šioje pamokoje dalyvavo ir svečiai: kraštotyrininkas Antanas Žilėnas, kuris yra surinkęs medžiagą ir išleidęs 2 – jų dalių knygą ,,Parubežys ir parubežiniai“, Pabradės miesto kultūros centro Kultūrinės veiklos vadybininkė Rūta Baliukonienė.

Žiūrėdami vaizdo medžiagą apie Lietuvos kariuomenę pirmaisiais nepriklausomybės metais, buvo prisiminta jos kūrimosi istorija, įnirtingos kovos ginant mūsų jaunos Valstybės laisvę.

2018 m. rugsėjo 12 d. – spalio 12 d. Pabradės „Ryto“ gimnazijoje buvo vykdomas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projekto dalinio finansavimo valstybės biudžeto lėšomis projektas „Atraskime Šimtmečio paveldą“. 2018 m. rugsėjo 21 d. dieną 8, I-III gimnazijos klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja metodininke Danguole Grincevičiene ir lietuvių kalbos mokytoja metodininke Asta Andrijauskiene bei bendradarbiaujant su Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centru vykdė projekto „Atraskime Šimtmečio paveldą“ edukacinę programą „Labanoro apylinkių partizaninio judėjimo vietomis“, dalyvavo žygyje su dviračiais Linkmenys (Ignalinos r.) – Kaltanėnai (Švenčionių r.) palei Lietuvos-Lenkijos demarkacinę liniją „Šimtmečio objektai Lenkijos okupuotame Švenčionių krašte“. Taip pat 6a ir 8b klasės mokiniai savo įspūdžius ir žinias apie Lietuvos kariuomenę bei Partizanus įamžino piešiniuose, kuriais galėjo pasigrožėti visi renginio dalyviai.

Renginio metu mokiniai klausėsi labai įdomaus kraštotyrininko Antano Žilėno pasakojimo bei  įspūdžius renkant medžiagą knygoms. Svečias pasidžiaugė, kad Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokiniai domisi ne tik Lietuvos istorija, bet ir savo krašto istorija. Todėl noriai sutiko atvykti ir dalyvauti mūsų pilietiškumo pamokoje.

Pamokoje skambėjo dainos apie mūsų karių žygdarbius, apie žmonių pasiaukojimą, ryžtą ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Jas atliko Iag klasės mokinės Gabrielė Volskaitė, Diana Jakovlevaitė ir IV gimnazijos klasės mokinė Gabrielė Samulevičiūtė. Mūsų gimnazijos jaunieji šauliai: Dominykas Undraitis II g kl., Slavomiras Grincevičius III g kl., Deividas Bulyčevas ir Vaščinskij Zenon IV g kl. garbingai atliko savo jaunųjų šaulių pareigą dalyvaudami šiame renginyje, o vėliau uždegę žvakutes prie paminklo 1941 m. birželio 23 – ios antisovietinio sukilimo dalyviams Pabradės Bajorėlių kapinėse.

Dėkojame visiems mokytojams: pavaduotojai Natalijai Alinauskienei, istorijos mokytojai  Danguolei Grincevičienei, informacinių technologijų mokytojui Miroslavui Vitkovski, muzikos mokytojai Editai Rudinskienei, dailės mokytojai Žanai Semaško prisidėjusiems prie projekto ir pilietiškumo pamokos organizavimo bei vykdymo.

Manome, kad mokiniai suprato, kad nieko nėra žmogui svarbiau nei jo asmeninė bei valstybės laisvė ir nepriklausomybė.

Istorijos mokytoja metodininkė Danguolė Grincevičienė