„Sąžiningumo mokyklų“ moksleiviai kurs skaidrumo vėliavas

Paskelbė: , 2017-12-08

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga moksleiviai iš daugiau nei 80 mokyklų šią savaitę kurs skaidrumo vėliavas ir šitaip diskutuos apie mokyklos bendruomenės vertybes. Iniciatyvoje dalyvaujančios mokyklos yra „Sąžiningumo mokyklų tinklo”, kuris vienija kas septintą Lietuvos mokyklą, narės. Tinklas išaugo ir dabar jungia 160 švietimo įstaigų iš 93 Lietuvos vietovių.

„Moksleiviai kurs savo skaidrumo vėliavas, atsakydami į tris klausimus apie skaidrumą ir sąžiningumą mokykloje – skirtingos spalvos ir simboliai atspindės jų pasirinkimus. Tikiu, kad ši bendra veikla paskatins aktyvias moksleivių diskusijas apie vertybes. Džiaugiuosi, kad „Sąžiningumo mokyklų tinklas“ kasmet auga, o jo narės aktyviai ieško naujų būdų, kaip skatinti skaidrumą savo aplinkoje,“ – sakė šio tinklo koordinatorė Ingrida Palaimaitė.

„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Per keturis metus tinklas išaugo trigubai: 2014 m. gruodį iniciatyvą pradėjo 50 mokyklų, šiemet jų – 160. Tinklo tikslas – padėti mokykloms dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo ir skaidrumo iniciatyvas.

Mokyklas į „Sąžiningumo mokyklų tinklą“ buria „Transparency International“ Lietuvos skyrius. Iniciatyvą remia „Transparency International“ Sekretoriatas, Prancūzų institutas Lietuvoje bei Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje.

Prie iniciatyvos prisijungusių mokyklų žemėlapį galite pamatyti čia, daugiau apie iniciatyvą – čia.

Trumpą filmuką, kaip pirmą kartą skaidrumo vėliavas kūrėme pasaulinės „Skaidrumo mokyklos“ metu, galite pamatyti čia (anglų k.).

Daugiau informacijos: Ingrida Palaimaitė, ingrida@transparency.lt, +370 683 17320