Svečiuose aktorius-skaitovas Raimundas Lukšas

Paskelbė: , 2018-10-23

2018 m. spalio 22 d. 1-4, 5-8 ir I-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje literatūros pamokoje, kurią vedė aktorius – skaitovas Raimundas Lukšas.

Pradinių klasių mokiniams aktorius skaitė ištraukas iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“. Skaitovas puikiai perteikė šio kūrinio nuotaiką, skaitomus tekstus iliustravo piešiniais, aiškino nesuprantamus žodžius, šiltai ir šmaikščiai bendravo su mažaisiais klausytojais.

Mokiniai klausėsi prancūzų rašytojo Antuano de Sent  Egziuperi filosofinės pasakos „Mažasis princas“ ištraukų. Atskleisti ir įsiminti  skaitomo teksto pasaulį padėjo piešiniai. Aktorius Raimundas Lukšas atskleidė ir mokymosi mintinai paslaptį. Tekstą, kurį turi išmokti, būtina suprasti, daug svarbiau tai, kas yra po tekstu, – potekstė. Mokantis atmintinai labai svarbu išmokti mąstyti vaizdais.

I-IV gimnazijos klasių mokiniai klausėsi Renesanso poeto Jono Radvano herojinio epo „Radviliada“ ištraukų. Iš pradžių aktorius aptarė skaitomo kūrinio kontekstą, pristatė kūrinio istorinį aspektą, eilėdarą ir tik tada pradėjo skaityti. Kūrinį nelengva suvokti, bet svečias labai stengėsi, kad Tėvynės gynėjo Mikalojaus Radvilos Rudojo paveikslas mokiniams būtų labiau suprantamas ir artimesnis šių dienų skaitytojui.

Netradicinių pamokų metu klausytojai žavėjosi aktoriaus Raimundo Lukšo kalbos įtaigumu, meistrišku gebėjimu bendrauti bei skaitomų kūrinių menine verte. Laikas praleistas kartu kvietė apmąstyti skaitymo naudą.

Dėkojame aktoriui Raimundui Lukšui už nuoširdų bendravimą, pamokantį, stiprų aktoriaus žodį bei išsakytus patarimus!