Vaikų stovyklėlė „Lietuvai 100!“

Paskelbė: , 2018-04-05

Dvi saulėtos pavasario atostogų dienos smagiai prabėgo Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos penktokams ir Molėtų rajono Joniškio mokyklos-daugiafuncio centro 5-6 klasės mokiniams stovyklaujant bundančioje gamtoje.

Mokytojų M. Vitkovski, R. Gadliausko ir R. Andrukonienės auklėtiniai balandžio 3 d. rytą įsikūrė Joniškio mokyklos-daugiafuncio centro kabinetuose ir sporto salėje. Susipažinę ir pažaidę draugiško krepšinio, patraukė į ūkininko H. Buchardt bizonų fermą. Šeimininkai maloniai aprodė ūkį ir papasakojo apie egzotiškuosius bizonus, kuriuos stebėti galima buvo aptvarų viduje, kadangi svečiai buvo saugiai įvežti į vidų didžiulėje priekaboje. Ponia Anna ne tik vairavo traktorių, bet ir vaišino kvapniomis, pačios keptomis bandelėmis. Pakeliui namo stovyklautojai užsuko pajodinėti ūkininko B. Sirevičiaus poniu. Po to laiką leido prie Arino ežero: žaidė, kūreno laužą, kepė dešreles. Vakare mokytojas Miroslav pakvietė į kino vakarą, visiems patiko jausmingas „Savaitei be patyčių“ rekomenduotas filmas „Gerumo stebuklas“. Prieš miegą – diskoteka ir šokių konkursas, tiksliau, koncertas, kurį žiūrėjo ir vaikų aplankyti atvykę tėveliai.

Po lietingos ir neramios nakties („bildukai“ sumigo tik po vidurnakčio) vėl švystelėjo saulytė žiovaujančius turistus pakvietė pas žolininkę R. Rabcevičienę, kuri pavaišino žolelių arbata su medumi ir papasakojo apie vaistinius pavasarinius augalus. Pasimėgavę saulės voniomis ir prisidūkę žaidimų aikštelėse, stovyklautojai jau nebepajėgė nei dalyvauti numatytose futbolo varžybose, nei pasidalinti įspūdžiais, tik klausinėjo, kada dar bus tokia stovyklėlė.

Molėtų rajono Joniškio mokyklos-daugiafuncio centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, 5-6 klasės vadovė Rima Andrukonienė