VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2018

Paskelbė: , 2018-03-24

Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.“ 

Justinas Marcinkevičius

Kovo 19−23 dienomis mūsų gimnazija tradiciškai prisijungė prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“.

Gimnazijoje pamokų ir pertraukų metu vyko įvairūs renginiai,  kviečiantys ir mokinius, ir mokytojus draugauti, stabdyti patyčias ir gerbti vieni kitus. Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ prasidėjo akcija „Draugystės juosta“, kurios metu visi mokiniai, mokytojai išėjo į gimnazijos koridorius, skambant dainai ,,Reikia draugą turėti“ ir draugiškai susikabino rankomis.

Priešmokyklinio ugdymo „Ežiukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytiniai piešė ir kirpo rankutes, ant kurių rašė visus žmones, kurie gali suteikti pagalbą ištikus nelaimei mokykloje arba už jos ribų.

1-4 klasių mokiniai dirbdami grupėse, maketavo ir apipavidalino lapus gimnazijos pradinių klasių mokinių kuriamai „Draugystės knygai“. 4b klasės mokiniai savaitės BE PATYČIŲ 2018 metu kūrė savo draugystės knygeles, kuriose kiekvieną dieną, aptarę temą, atlikę įvairias užduotis, rašė apie draugystę, jausmus, patyčias, iliustravo knygeles. Drąsiausi mokiniai pristatydavo savo mintis, kūrybą klasės draugams.

5-8, I-III gimnazijos klasių mokiniai dailės pamokų metu piešė plakatus draugystės tema. Prie gimnazijos skaityklos parengta mokinių spalvingų ir originalių plakatų paroda „Draugystė“. Klasių vadovai organizavo klasių valandėles patyčių, draugystės temomis, skatino pagarbius bei draugiškus mokinių, suaugusiųjų tarpusavio santykius, mokė kaip reaguoti į patyčias.

Gimnazijos socialinė pedagogė organizavo akciją „Patyčios gali ir turi liautis!“, kurios metu mokinių  grupė pertraukų metu dalino mokiniams ir mokytojams „Vaikų linijos“ parengtas atmintines „Jei susidūrei su patyčiomis – papasakok suaugusiam“, „Elektroninės patyčios. Ką daryti?“, „Pasikalbėjus palengvėja“, „Gera, kai mane supranta“.

Nuoširdžiai dėkoju visiems aktyviai dalyvavusiems ir prie akcijos organizavimo ir vykdymo prisidėjusiems, gimnazijos administracijai, priešmokyklinio ugdymo grupių, pradinių klasių mokytojams, klasių vadovams, dailės mokytojai, mokiniams.

Socialinė pedagogė Natalija Volujevič